Wypełnianie ankiet jest bardzo prostym sposobem na dorobienie zazwyczaj niewielkich kwot do pensji lub kieszonkowego. Nikomu raczej nie trzeba tłumaczyć jak zarabiać na wypełnianiu ankiet. Jednak serwisy z ankietami dają więcej możliwości zarabiania niż tylko wypełnianie ankiet online.

Do takich przykładów należą:

  • Dyskusje zbiorowe – na forum internetowym lub umówione w konkretnym miejscu. Polegają na merytorycznej dyskusji na określony temat oczywiście za którą otrzymuje się wynagrodzenie większe niż za wypełnienie ankiety online.
  • Ankiety telefoniczne – bezpośrednia rozmowa z klientem jest bardziej ceniona przez firmy badawcze niż ankiety internetowe i lepiej też wynagradzana. Przede wszystkim nie jest to ankieta „sztywna” w przeciwieństwie do ankiet online można dopytać badanego o pewne kwestie. Wprawdzie to nie ankieta telefoniczna, ale warto też od razu dodać, że istnieje również możliwość wypełniania ankiety z pomocą kamerki internetowej. Wówczas kontakt z klientem jest jeszcze lepszy, widzi się go i można śledzić jego reakcje.
  • Testowanie produktów – niektórzy w ogóle nie zaliczają tego do ankiet, ale do zupełnie oddzielnej kategorii zarabiania. Jednak prawda jest taka, że często serwisy ankietowe proponują testowanie różnych produktów lub usług, a potem ich ocenę najczęściej za pomocą ankiety. Ten rodzaj wypełniania ankiety często okazuje się najbardziej dochodowym. Czasami za badanie można zgarnąć nawet kilkaset złotych.

Na pewno wypełnianie ankiet nie jest sposobem zarabiania w internecie, który pozwoli na samodzielne utrzymanie. Oczywiście zawsze znajdą się wyjątki, jeśli ktoś ma wielu poleconych to jak najbardziej będzie wstanie się utrzymać. Jednak w większości przypadków będzie to kwestia dorabiania większych lub mniejszych kwot w zależności od zaangażowania i poświęconego czasu oraz w pewnym stopniu szczęścia, bo do ankiet trzeba się też zakwalifikować, co czasami stanowi największy problem.